EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže

Slávia deklasova Příbram 8:1 a vede ligu!

Publikováno od Vondrák

Fotbalová soutěž někdy přinese doslova hokejové výsledky. A to je přesně případ včerejšího klání poslední Příbrami se Slávií. Díky výhře 8:1 poskočili sešívaní do čela tabulky.

Trápící se domácí, kteří v současné situaci potřebují každý bod, aby vykřesali šanci na záchranu, v předchozím kole remizovali na hřišti vedoucí Plzně 0:0 a do zápasu s Pražany tak šli s nadějí, že se jim takovýto výsledek podaří zopakovat.

Tyto plány však vzaly za své velmi brzy. Už v deváté minutě našla zimní posila Slávie Sýkora střelce Škodu, který nasměroval míč do sítě. Zanedlouhou přišel druhý gól v domácí síti, když se hlavou prosadil právě Sýkora. To byl ovšem, jak se později ukázalo, pouze rozjezd. Po půlhodině hry to bylo už 3:0 z pohledu Slávie, když se prosadil Hušbauer.

I vstup do druhé půle vyšel lépe hostů, po deseti minutách se po rohovém kopu trefil Ngadeu. O pět minut později si ale čestný úspěch připsali i domácí. Pilíkovu střelu Pavlenka sice vyrazil, ale na následnou Divíškovu bombu pod břevno nedosáhl.

Ovšem za necelé dvě minuty si Pražané vzali čtyřbrankové vedení zpět. Opět asistující Sýkora našel Mešanoviče a ten se nemýlil. Brankostroj Slávie se ale nedal zastavit. V síti skončila i střela Ngadeua zpoza šestnáctky a stejný hráč proměnil i penaltu nařízenou za zákrok na Tecla a zkompletoval hattrick. Osmou a poslední branku vstřelil střídající Bořil.