EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže

Reprezentaci vstup do Švédských her nevyšel, s domácím výběrem prohrála 2:5

Publikováno od Vondrák

Seriál Euro Hockey Tour píše v dnešních dne své další pokračování, konkrétně se reprezentace České republiky, Švédska, Ruska a Finska střetnou na Švédských hrách.

Česká reprezentace do turnaje nevstoupila dobře, rozhodně ne podle představ. Svěřenci trenéra Jandače v prvním utkání na turnaji narazili na domácí výběr. Švédové před domácím publikem zabrali, vyhráli 5:2  a oplatili naší reprezentaci předchozí 4 duely, v nichž se radovali vždy Češi.

O osudu utkání rozhodla už první třetina. Po pěti minutách se prosadil Everberg, po dalších pěti zvýšil vedení Skandinávců Eriksson Ek. A Švédové se v první třetině trefili i potřetí, přesilovku využil Klingberg.

První dvacetiminutovka tak skončila jasně pro domácí. Do druhé třetiny poslal trenér Jandač do hry druhého brankáře, Pavla Francouze.

Po šesti minutách druhé části přislo snížení. Jan Kovář natáhl k ráně v mezikruží, mířil přesně a snížil na 1:3. Víc toho druhá třetina nenabídla.

V té třetí se Češi snažili o vyrovnání, ale obrana Švédů byla pozorná. Když osm minut před koncem zvýšil domácí Klingberg svým druhým gólem v utkání už na 4:1, zdálo se být rozhodnuto.

Hráči se lvíčkem na prsou ještě stačili korigovat skóre, tři minuty před koncem se znovu prosadil Kovář. Poslední slovo měli ale domácí, v poslední minutě upravil na 5:2 střelou do prázdné branky Rosén.

Česká republika - Švédsko 2:5

Rusko - Finsko 2:1