EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže

O postupujících do play off je rozhodnuto!

Publikováno od Vondrák

Boje předkola play off jsou u konce a dvojice pro nadcházející vyřazovací boje jsou jasné! Boje v předkole o poslední dvě místa zaručující play off byly ale velmi napínavé a dramatické, rozhodnout museli poslední zápasy.

Piráti Chomutov - Mladá Boleslav 6:1 (stav série 3:2)

Chomutovským Pirátům se povedl málo vídaný kousek. Po prvních dvou utkáních předkola prohrávali s Bruslaři z Mladé Boleslavi 0:2 na zápasy a po dvou debaklech na domácím lede (1:7 a 1:6) stáli na pokraji vyřazení. Následující dva zápasy na ledě Středočechů ale dokázali zvládnout a rozhodnout tak musel pátý zápas na severočeském ledě.

A Pirátům vyšel skvěle. Do vedení je poslal Huml už ve druhé minutě, stejný hráč zvyšoval zanedlouho na 2:0. Ve druhé třetině byli domácí střelci nezastavitelní a postupně nasázeni do mladoboleslavské sítě ještě čtyři branky.

Po druhé dvacetiminutovce tak byl stav 6:0 pro Piráty. Frustrovaní hosté již dokázali skóre jen kosmeticky upravit, když deset minut před koncem na 1:6 snížil Žejdl. Domácí tak po obratu v sérii postoupili do play off a v něm narazí na Třinec.

Vítkovice - Plzeň 1:2 po prodloužení (stav série 2:3)

I druhý souboj o místo v play off nabídl strhující podívanou a podobný scénář. I Vítkovičtí se po úvodních zápasech ujali vedení 2:0 v sérii. Plzeň ovšem dokázala dokonale využít výhody domácího prostředí a stav vyrovanala. Rozhodující zápas se odehrál na ledě celku z Moravskoslezského kraje, spokojenější ale odjížděli hosté.

Úvod utkání byl velmi opatrný, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. První branku tak diváci viděli až ve 34. minutě, kdy se z dorážky prosadil plzeňský Indrák a poslal Indiány do vedení. To se ale Západočechům ubránit nepodařilo, vzrůstající tlak domácích přetavil ve vyrovnávací branku ve 46. minutě Kucsera a protože se v základní hrací době už žádný jiný střelec neprosadil, šel zápas do prodloužení.

I to přineslo spíše opatrný hokej a na rozhodnutí si diváci museli počkat až do 95. minuty, kdy Bartošáka překonal Stach a zajistil Plzni start v play off.