EIFFEL OPTIC ESHOPEIFFEL.CZ Pro ženy Pro muže Slevy a akce

Extraliga má za sebou další kolo. Liberec si upevnil pozici v čele!

Publikováno dne 22.01.2017 od Vondrák

Hokejová extraliga již vstoupila do poslední čtvrtiny základní části a tak se již bojuje o každý bod, který může být důležitý pro účast v play off. 41. první kolo nebylo výjimkou a do boje se pustilo všech čtrnáct týmů. Jak si vedli se dozvíte v následujícím článku.

Chomutov - Vitkovice 5:3

Zápas, který dopadl podle papírových očekávání. Chomutovští Piráti, kteří do tohoto utkání nastoupili ve speciálních dresech, které svým designem připomínali doktorské pláště, potvrdili svoji formu a přehráli Vítkovické, kteří již po třetí za sebou nebodovali na kluzišti soupeře. Už po dvaceti dvou minutách vedli domácí 3:0 a výhru si pohlídali.

Liberec - Karlovy Vary 3:2

Naopak souboj prvního celku tabuly s posledním se dloho vyvíjel naprosto nečekaně. Urputně hrající hosté se ve druhé třetině ujali vedení 2:0 a s domácími už to vypadalo bledě. Do třetí třetiny ale Liberečtí naskočili aktivně a brankami Ordoše a dvou tref Jelínka zvrátili zápas na svou stranu. Bílí Tygři si tak připsali velmi důležité body a v souboji o první místo tak mají osmibodový náskok.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:4

Souboj týmů z nižších pater tabulky začali lépe hosté, kteří se ujali vedení už ve čtvrté minutě. Domácí odpověděli dvěma brankami, ale konečné slovo měli hráči z města automobilů. Dvě branky Hyky a úspěšně provedené trestné střílení Musila znamenalo výhru 4:2 pro Mladou Boleslav, která tak zvýšila své šance na to, dostat se do elitní desítky týmů.

Hradec Králové - Brno 3:4 po prodloužení

Domácí vstoupili do utkání skvělě, už ve třetí minutě překonal brněnskou obranu Bednář. Kometa ovšem další průběh utkání otočila třemi góly Hynka Zohorny. Už se zdálo, že si hosté odvezou všechny tři body, ale domácí se nevzdali a dvěma slepenými góly vyrovanli na 3:3. V prodloužení se jako první prosadil brněnský Haščák a přisoudil tak bonusový bod Kometě.

Zlín - Litvínov 3:1

Zajímavou bilanci má Litvínov na zlínském ledě. Nedokázal zde vyhrát už 7 let. A nezměnilo se to ani v tomto zápasu. Ještě ve čtyřicáté minutě byl sice stav vyrovnaný 1:1, ale pět minut před koncem poslal Zlín do vedení Holík a vítězství Ševců potvrdil Šťastný v samotném závěru.

Třinec - Plzeň 3:2 po prodloužení

Třinečtí šli do utkání v roli favorita a vstup do utkání jim vyšel podle představ. V osmé minutě zvyšoval Doudera už na 2:0 pro domácí. Indiáni ale zabrali, dokázali vyrovnat a zápas šel do prodloužení. V něm se hned v úvodu dokázal prosadit třinecký Irgl, Oceláři ale i tak ztrácejí na vedoucí Liberec o bod více.

Sparta - Pardubice 3:2

Pardubičtí hokejisté bohužel nedokázali navázat na svůj úspěšný výkon proti Třinci a se Spartou prohráli. Přestože se jim povedlo snížit ze stavu 0:3 na 2:3, na vyrovnání nedosáhli.