EIFFEL OPTIC E-SHOP VÝPRODEJ Pro ženy Pro muže

Sparta se z Ruska vrací s nepořízenou, domácí dominovali a vyhráli 4:0

Publikováno od Vondrák

První utkání jarní fáze Evropské ligy, do které se z českých týmů probojovala pouze Sparta, přinesla právě souboj Pražanů s ruským soupeřem, kterým byl Rostov. Sparta měla na ruské soupeře dobré vzpomínky - vloni dokázala v Rusku porazit Krasnodar 3:0 a před čtrnácti dny zdololala v rámci přípravného utkání i věhlasný Zenit 2:0. Zápas s Rostovem ale rozhodně nedopadl podle představ Sparty, která skvěle hrajícím domácím podlehla 0:4.

Zápas se hrál v těžkých podminkách - teploměr ukazoval -9 stupňů. Domácím to ale nedělalo problém a do zápasu vlétli aktivně. První dva náznaky šancí ještě obrana Sparty dokázala zvládnout, tu třetí už ale ne. V 15. minutě se po rohu prosadil Mevlja a Rostov šel do vedení.

Sparta se pokusila odpovědět, ale pokusy Juliše ani Néstora úspěšné nebyly. Po půlhodině hry přišla další rána pro Pražany. Konaté, který měl od 20. minuty žlutou kartu, viděl druhou a musel opustit hřiště. Sparta tak od 30. minuty hrála v deseti.

Domácí neváhali a nabídnuté šance využili. Ještě do poločasu se dokázali prosadit dvakrát. Nejdříve Poloz, poté Noboa

Druhá půle zvrat nepřinesla, naopak, domácí zvýšili na 4:0 zásluhou Azmúna. Oveta se hraje za týden v Praze, postup Sparty je už ale nepravděpodobný.